Elke eerste donderdag van de maand!
Barcam is het maandelijkse architectencafé van Amsterdam, door en voor architecten en iedereen uit de bouwwereld in de Metropoolregio Amsterdam op de eerste donderdag van de maand.
Thema 2 oktober 2025
Sprong over het IJ: De Oostbrug
Amsterdam staat aan de vooravond van een grote sprong over het IJ. Denk mee over de toekomst van de Oostbrug die méér is dan infrastructuur alleen: een icoon dat mobiliteit, publieke ruimte en identiteit verbindt. Denk en ontwerp mee op 2 oktober en draag bij aan dit stedelijke landmark.
Achtergrond
De gemeente Amsterdam krijgt twee nieuwe bruggen over het IJ, een essentieel onderdeel van het programma Sprong over het IJ. Dit initiatief is opgezet om de verbinding over het water te verbeteren, als antwoord op de sterke stedelijke groei en de vele nieuwe ontwikkelingen langs de noordelijke oever. Omdat de capaciteit van de bestaande veerdiensten naar verwachting niet toereikend zal zijn om aan de toekomstige vervoersvraag te voldoen, is de bouw van deze bruggen een noodzakelijke stap om de verdere groei van de stad te ondersteunen.
De Oostbrug vormt een belangrijk stedelijk ontwikkelingsproject. Barcam nodigt de ontwerpwereld uit om bij te dragen aan een brug die méér is dan infrastructuur alleen. De resultaten van deze avond worden aangeboden aan de gemeente Amsterdam met als doel tot een ontwerp te komen dat niet alleen een cruciale vervoersverbinding biedt, maar ook een uitzonderlijke publieke ruimte vormt, een tijdloos herkenningspunt, en een plek die door alle Amsterdammers wordt omarmd.
Het programma voor de ontwerpbijdrage bestaat uit een lezing, een ontwerpatelier en een beoordelingspanel, gevolgd door een open discussie onder leiding van de Barcam commissie en Michel Schreinemachers van NEXT architects.
We zien uit naar jullie bijdragen en deelname aan dit bijzondere project op 2 oktober.
Waar en hoe?
Datum: donderdag 2 oktober 2025
Tijd: deuren open: 18.00 uur, LET OP: programma start iets eerder, om 18.45 uur.
Locatie Barcam: Arcam, Prins Hendrikkade 600, 1011 VX Amsterdam
RSVP: aanmelden gewenst deze keer
Taal: de avond vindt plaats in het Engels
Holy Moly Pizza
Speciaal voor de Barcam rijdt Holy Moly Pizza maandelijks hun Pizzatruck voor de deur om ter plekke verse pizza’s te bereiden!
Betaalbaar comfort
De toegang is gratis en we houden onze drankjes en snacks betaalbaar. Bij Barcam draait het om toegankelijkheid en diversiteit.
Bier €3,-
Bier 0,0% €3,-
Wijn €4,-
Frisdrank €2,-
Uitgenodigd door de Barcam commissie!
Barcam wordt georganiseerd door Fallon Walton (LEVS architecten), Leonoor Hogerheijde (Sweco), Robin Beers (INBO), Jaap van den Hoogen en Juliette Zegers (de Architekten Cie.), Ammar Alhoushi (Ammodo Architecture), Dario Sposini (KAAN Architecten), Bogdan Vlădescu (Rijnboutt), Jakob Achenrainer (Allard Architecture) en Sjaan van der Tol (Arcam)