Barcam Architects Café #29 – The Winner Takes it All

Elke eerste donderdag van de maand!

04.06.26

18:00
Arcam

Barcam is het maandelijkse architectencafé van Amsterdam, door en voor architecten en iedereen uit de bouwwereld in de Metropoolregio Amsterdam op de eerste donderdag van de maand.

Thema 4 juni
The Winner Takes It All

Op donderdagavond 4 juni wordt de BNA Award voor het beste gebouw van het jaar uitgereikt. Een week later volgt de uitreiking van de AAP (Amsterdamse Architectuurprijs). Een goed moment dus om het tijdens deze Barcam over architectuurprijzen te hebben. Ook kan je deze avond drie kaarten winnen voor de uitreiking van de BNA Award, wees er dus bij!

In de architectuur spelen prijzen een belangrijke rol: ze bieden zichtbaarheid en legitimering, en geven vaak ook toegang tot nieuwe opdrachten en netwerken.

Tijdens deze Barcam willen we samen in gesprek gaan over hoe we vandaag de dag naar awards kijken. Welke invloed hebben prijzen op onze ontwerpen? Hoe verandert het winnen van een prijs een jong bureau? En hoe kunnen jonge bureaus zich positioneren binnen een landschap dat vaak al door gevestigde namen wordt gedomineerd?

Daarnaast kijken we naar de ontwikkeling van architectuurprijzen: hoe zijn ze door de jaren heen, en met de komst van het internet, veranderd? Wie bepaalt de winnaar en op basis waarvan?

Met:

  • Margrit van Schaik is architect en onderzoeker, en mede-oprichter van Baltussen van Schaik. Sinds 2026 is ze aangesteld als curator architectuur aan de Rotterdamse Academie van Bouwkunst.
  • Stephan Petermann is mede-oprichter van onderzoeks- en ontwerpbureau MANN en hoofdredacteur van VOLUME.  Als redacteur van het Jaarboek Architectuur in Nederland selecteert hij jaarlijks de meest toonaangevende gebouwen van het jaar.

In verband met de BNA beste gebouw van het jaar uitreiking, begint het panelgesprek in Arcam om 18.30 uur.

Plan je bezoek!

Datum: donderdag 4 juni 2026
Tijd: deuren open: 18.00 uur, panelgesprek start om 18.30 uur.
Locatie: Arcam, Prins Hendrikkade 600, 1011 VX Amsterdam
RSVP: niet nodig
Taal: het panelgesprek vindt plaats in het Engels

Holy Moly Pizza
Speciaal voor de Barcam rijdt Holy Moly Pizza maandelijks hun Pizzatruck voor de deur om ter plekke verse pizza’s te bereiden!

Betaalbaar comfort
De toegang is gratis en we houden onze drankjes en snacks betaalbaar. Bij Barcam draait het om toegankelijkheid en diversiteit.

Bier €3,-
Bier 0,0% €3,-
Wijn €4,-
Frisdrank €2,-

Uitgenodigd door de Barcam commissie!

Barcam wordt georganiseerd door Jakob Achenrainer (Allard Architecture), Ammar Alhoushi (Ammodo Architecture), Robin Beers (INBO), Imke Chatrou (Arcam), Leonoor Hogerheijde (Sweco), Jaap van den Hoogen en Juliette Zegers (de Architekten Cie.), Marije Ruigrok (AM), Dario Sposini (KAAN Architecten), Sjaan van der Tol (Arcam), Bogdan Vlădescu (Rijnboutt), Fallon Walton (LEVS architecten) en Robert Younger (NEW ENVIRONMENTS).

Website by HOAX Amsterdam