UITVERKOCHT Museumnacht 2024

Arcam X Pleasure Society: Designing the Future: Queer en Sex-Positive Spaces

02.11.24

19:00—00:00
Arcam
De Pleasure Society en Arcam nodigen je uit om mee te denken en te ontwerpen over de toekomst van queer en seks-positieve ruimtes in de stad Amsterdam. Hoe zou de stad eruitzien als jij deze kon ontwerpen? Hoe zien seks-positieve ruimtes eruit in de toekomst? Hoe worden deze ruimtes een onderdeel van het dagelijks leven in de stad?
Programma

Doe mee met een inspirerende avond vol gesprekken en creatie! Samen met een panel van diverse, boeiende gasten gaan we in op belangrijke vragen en verkennen we nieuwe perspectieven. De discussie vindt plaats in het Engels.

Na het panel kun je creatief aan de slag: samen met enkele panelleden maak je collages die een visie geven op de toekomst van queer en seks-positieve ruimtes in Amsterdam. Aan het einde van de avond creëren we een unieke kunstcollectie die deze toekomst in beeld brengt.

Voel je niet de behoefte om deel te nemen of te luisteren? Bekijk dan de tentoonstelling Peeping Spaces, – een queer historische blik op ‘De Wallen’. Peeping Spaces is een van de tentoonstellingen die tijdens de Museumnacht te bezichtigen is.

  • 19.00-02.00 Deuren open
  • 20.30-21.15 Panelgesprek (in Engels)
  • 21:30-23.00 Collages maken
  • 23.00-02:00 Prikkelende pikante dansplaatjes door AlainClaude & Colonel va bien feat. MC Hank Dussen, GimmeStouteKimmie en Kaasmeisje
Panelleden
  • Marian Rosa is een Braziliaans-Nederlandse onderzoeker, producent en schrijver gevestigd in Amsterdam. Ze studeerde af in Architectuur en Stedelijke Planning aan de Escola da Cidade (São Paulo) en behaalde een master in bewegend beeld aan het Sandberg Instituut (Amsterdam). Ze heeft onlangs ook een post-master afgerond in performance studies bij a.pass (Brussel). Momenteel werkt ze als coördinator van de afdeling Architectonisch Ontwerp aan de Gerrit Rietveld Academie. Haar onderzoeksgebied draait om seksualiteit als voertuig voor politieke ideologie binnen kunst, architectuur en digitale cultuur.
  • Bear vervult vele rollen – historicus, performer, activist, educator en voormalig pornograaf, onder andere. Wanneer hij niet lesgeeft aan studenten gender- en seksualiteitstudies over sekswerk, transgender-gerelateerde onderwerpen, drag of BDSM, leidt hij mogelijk mensen rond door de oudste delen van Amsterdam, waar hij vertelt over lokale queer geschiedenis of uitlegt hoe zaken in de Wallen werken. Bear is teamlid bij het Pr*stitutie Informatie Centrum, een door sekswerkers geleide informatiedienst die opkomt voor de rechten van sekswerkers, en voorlichting geeft over de Wallen en sekswerk in Nederland.
  • Madeleine is de manager van de Amsterdamse seksshop Mail & Female, die zich richt op inclusieve, feministische, queer- en vrouwvriendelijke erotica. Madeleine werkt al meer dan 15 jaar in de winkel, waar ze de collectie beheert en lessen geeft over seksuele technieken, zoals handwerk, vingeren en masturbatielessen. Ze wil taboes rond seksualiteit doorbreken en een veilige, open omgeving creëren voor iedereen die de winkel bezoekt. Haar werk gaat verder dan enkel erotica; het omvat ook menselijke connectie, veiligheid en experimenteren binnen grenzen.
Ook te doen en te zien bij Arcam!

Naast de tentoonstelling Peeping Spaces, kan je het Arcam-paviljoen met je ogen dicht ervaren met de audio-voelmaquette, duik je in de invloed van geld op het uiterlijk van de stad in de tentoonstelling ‘Form Follows Finance‘ en ontdek je het Mercatorplein met je oren in The Sensitive City van Jacopo Grilli.

Website by HOAX Amsterdam